O nás

New Street Band

www.newstreetband.cz

New Street Band neboli kapela z Nové Ulice je seskupní dvaceti mladých muzikantů z Olomouce a jejího okolí. Hudební těleso vzniklo v roce 2009 a skládá se především z absolventů základních uměleckých škol a konzervatoří. 

Účinkuje v tradiční bigbandové sestavě - pět saxofonů, čtyři trubky, tři pozouny, piano, kontrabas, kytara a sada bicích nástrojů.
S orchestrem stabilně vystupují dva zpěváci a dvě zpěvačky, kteří tvoří také vokální kvartet schopný samostatně koncertovat. 

Uměleckým vedoucím a kapelníkem orchestru New Street Band je od jeho založení Mgr. Michal Vičar (nar. 1985). 

Kassiopea

www.kassiopea.wbs.cz

Kassiopea je ženský komorní sbor, který vznikl na podzim roku 2006 v Olomouci pod vedením
Mgr. Hany Vyroubalové. 

Sbor pravidelně vystupuje na řadě kulturních událostí v Olomouci a okolí. Kassiopea se také zúčastnila tuzemských i zahraničních festivalů sborového zpěvu. V roce 2008 získala stříbrné pásmo na Mezinárodním festivalu Svátky písní Olomouc, v roce 2013 třetí místo na festivalu v ukrajinské Ternopoli a v roce 2015 stříbrné pásmo na Festivalu sborového umění v Jihlavě. 

V minulosti Kassiopea spolupracovala například s členy Posádkové hudby Olomouc, se sólisty Moravského divadla Olomouc, agenturou Gong, Davidem Spilkou, či Jiřím Pavlicou a Hradišťanem.

 Jan Hlavsa - režie

Když jsem dostal návrh vytvořit příběh, který propojí 20 různých skladeb Suchého a Šlitra, uvědomil jsem si, že to může být zase další cirkus v mém životě. A díky mnohaletým zkušenostem s tvorbou novocirkusových představení, která objela celou republiku, jsem výzvu nakonec přijal.

Ke spolupráci jsem přizval choreografku a lektorku baletu Elišku Holčapkovou a spoluscenáristu a improvizátora Dana Kunze.